samicek333

Může si pes oblíbit nějakého člověka víc než jiného?

Myslím to tak, že třeba my máme psa, tak jestli on má nějakého člena rodiny radši, než jiného. Např. třeba jestli má radši člověka, který si s ním pořád hraje, nebo čověka, který mu dává jídlo…

Nejlepší odpověď
Terryle

No jistě – zvíře si pamatuje, kdo se k němu jak chová, kdo ho krmí, kdo si s ním hraje. Ale určitě rozhoduje i to, jak mu třeba voní – zvířata mají hrozně citlivej čich.
Naše kočka neměla ráda mamku (vyhazovala ji z kotelny a jednou ji příšerně vyděsila, když ji spící polila vodou), tátu snesla (krmil ji a hrozně ji tahal – nechala se, ale vidělas, jak ji to příšerně štve :oD) a mě ráda měla – aspoň si to myslím.

Další odpovědi
Drap

Určitě. Nedá se však říct, kdo to bude jestli ten co si hraje, nebo jiný který dává jídlo. Pes si řadí všechny šleny domácnosti do hyerarchie pomyslné smečky.

led

Pes vycíti, kto z rodiny – svorky – je vodca. Toho poslúcha a plne mu dôveruje.
Ale môže sa stať, že si obľúbi malé dieťa, ktoré si s ním môže robiť, čo chce aj keď nie je vodca. Berie ho ako svoje šteňa.

kamila44444

Pes si pamatuje jakou péči mu kdo dává.Určitě si s ním u vás hraje každý.Ale raději má asi toho,kdo ho krmí a taky si s ním i hraje.protože ví,že mu dávaj péči.

Jose1f

Pes není člověk, ani nemyslí jako člověk, i když to tak někdy vypadá. Řídí se svými instinkty. Lidskou rodinu, ve které vyrůstá, považuje za psí smečku a v její hierarchii hledá své místo. Poslouchá každého, koho vidí v hierarchii smečky nad sebou. Naopak neposlouchá, nebo trestá a může i pokousat toho, koho v hierarchii smečky vidí pod sebou. Čím výš je někdo nad ním, tím víc ho má rád. Proto je z bezpečnostních důvodů důležité, aby pes stále věděl, že je na posledním místě v hierarchii „své“ smečky. Potom, když se k němu ostatní chovají správně, je to šťastný, hodný a poslušný pes, nebo, v opačném případě, když je týrán, stane se z něho hloupý a ustrašený pes. Z tohoto hlediska bude mít pes vždy „raději“ toho, kdo ho krmí. Nestačí teda, aby sis se psem jenom hrála. Musíš ho také krmit a starat se o něj a cvičit ho. Budeš-li ho krmit a cvičit, a budeš-li to dělat chytře, budeš se divit, jak moc tě tvůj pes bude mít rád, jak tě bude poslouchat a kolik „lidských“ věcí bude umět na tvůj pokyn dělat. Přeji ti hodně kynologických úspěchů!
Doplňuji:
Pes instinktivně hledá vedoucího smečky, aby ho mohl poslouchat a cítil se vedle něho bezpečně. Svoji oddanost vedoucímu smečky a nadřazeným členům smečky projevuje tím, že jim olizuje čumáček. Proto netrestej svého pejska, když tě vítá tím, že na tebe skáče, aby na tvůj čumáček dosáhl a olízl ti ho. Moc je mu líto, když jeho projev lásky odmítáš. Ale olizovat se také nenech, dostala bys červíky.
Také záleží na tom, kolik vážíš. Když budeš nejtěžší v rodině, budeš mít velkou šanci, že pes přijme za vedoucího smečky tebe. Jestli ale náhodou jsi lehčí než tvůj pes, tak s ním nikdy nebuď sama. Ani doma, ani venku. I když je hodný a poslouchá tě, mohlo by se stát, že při hře se rozdivočí a najednou v tobě uvidí podřízeného člena smečky a kousne tě. Když nebude na blízku jiný „člen smečky,“ který by ho okřikl, mohlo by to pro tebe dopadnout velmi špatně.
Jestli ale jsi těžší než on a krmíš ho a cvičíš ho a on tě poslouchá, tak se nemusíš bát. Bude to vždycky tvůj nejvěrnější přítel.

Deli

Samozřejmě. Pes bude mít různě oblíbené různé členy rodiny. Pro řadu plemen je ale jen jeden člověk pánem, kterého miluje a poslouchá bezvýhradně.

tatanka

Za svůj život jsem choval a měl rád šest pejsků různých ras, ale poslední z útulku je naprosto vyjímečný. Nejenom, že bezomylně pozná mojí náladu apodle toho se chová, ale pozná když jdu do práce, tudíž nejdeme ven spolu, ale jde s manželkou. Co se týče hyrarchie- spolu se pereme, hrajeme vše co jde, ale ví co ano a co ne. Rozmazlován určitě není, je mu 12let a chová se jak štěně.

MrGandy

Třeba si myslím, že je to normální …třeba.