zuzu14

Může si obyčejný člověk na své zahradě postavit kapličku? Popř. kdo by musel kapličku vysvětit?

Vím, že je to blbý nápad, jen mě to zajímá.

Nejlepší odpověď
elektrikář

Postavit kapličku proč né jen jí citlivě zasadit do zahrady. Vysvěcení může provést. farář z místního kostela.

Další odpovědi
Drap

Pokud získáš od stavebního úřadu povolení stavby, tak neni řádný problém. Vysvětit ti ji může kněz příslušné církve. Za těchto podmínek by jsi si mohl na vlastním pozemku postavit třeba i klášter

cukrar

Zuzu, blbý nápad, ale je Váš. Braňte si ho.
Odpověď: na zahradě určitě ne! Musíte zažádat o vyjmutí ze zemědělského fondu, projekt, povolení… jako u každé stavby.
Vysvěcení provede příslušný farář, kde Vaší víry.

Reezo

vykašli se na církev, důležitá je ta stavba to je ten symbol kapličky. Důležité je, aby to vypadalo jako kaplička. Určitě bych nezval kněze, protože kněží nevládnou žádnou schopností, kterou by neuměl normální smrtelník. Posvěcení provází pár slov, které nemají žádný význam a rozlití trochu vody. Když si to shrnem tak tam příjde člověk říkat blbosti a rozlít vodu, a člověk si pak myslí, jak to není posvátné místo…