Beno

Může se zvířatům do krmiva přidávat jedlá soda?

Aby třeba krávy neprodukovaly metan.
Množství produkce metanu také závisí na složení stravy.

Odpovědi
Pepa25

Zcela to nelze odstranit, vzhledem k typu trávení. Ale pokusy, jak oprodikci odstranit jsou, např, „Jedna nedávná studie zjistila, že přidávání malého množství mořských řas do krmiva krav po dobu několika měsíců může snížit emise metanu až o 82 procent.“ viz https://roklen24­.cz/kravy-metan-a-klimaticka-hrozba/
Problém je, že o zdrojích metanu nemám přesná čísla, takže vzhnout se na krávy může být krátkozraké, když daleko víc metanu uniká jinde:

Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/vedci-zjistili-ze-metanu-pribyva-nebezpecne-rychle/r~deec2fc8898311­eca0d8ac1f6b2­20ee8/

Beno

Také si myslím, vliv krav je zanedbatelný. Vhodnou stravou by se množství produkovaného metanu mohlo snížit. Krávy jsou zdrojem obživy lidstva.
Čistý metan by neměl při těžbě unikát, měl by alespoň spalovat na oxid uhličitý. Ten o něco méně škodlivý pro globální oteplování.