lukas.lukas

Může se vozit pes v autobusu ?

V pátek jedu z Orlové do Karviné a musím si s sebou vzít svojeho psa.Je to Bišonek.
Platí se něco z psa ?
Můžu si ho vůbec do toho autobusu vzít ?
Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou může. Každý přepravce má svá pravidla. Většinou pes musí mít košík, a někteří dopravci nevezmou do autobusu více jak jednoho psa. Většinou se za psa platí poloviční lístek.

Další odpovědi
www

Informuj se předem u dopravce, někam mohou psi jen v přepravkách, větší mohou být z přepravy (mimo vodících a služebních plemen) vyloučeni.

anonym

Každý přepravce má jiné předpisy. Např. se Student Agency lze se psem cestovat jen na vnitrostátních linkách a pes musí být v přepravce. U jiných dopravců většinou stačí aby pes měl náhubek. Předem si zjisti, se kterým dopravcem budeš cestovat a podle toho se zařiď!

hanulka11

Fajn by byla přepravní taška na pejska.Ale i bez ní tě s ním snad vezmou .

samicek333

Slyšela jsem, že se za psa platí normální lístek pro dospělého, někde je to zase jako za dítě zlevněné a třeba u nás, když jsem se ptala řidiče, jestli mám mít jízdenku i na psa řekl, že je to zadarmo, tak to je asi všude jinak. Spíš se zeptejte přímo řidiče nebo při kupování jízdenky pro sebe, tam by vám mohli pomoct.