hihi

Musí mít malý pes malého plemene košík?????

Měl by mít kavalírek do autobusu košík(nebo tak)????
Má mít už i štěně košík, kdybych ho chtěla učit na věci, dopravu(město)a tak. Ptám se protože už jsem viděla velkého psa s košíkem a malého bez košíku. Předem děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Přepravní předpisy jsou jasné a pes musí být opatřen náhubkem nebo v nějaké tašce,či přepravce.Bohužel předpisy nerozlišují plemena,ale dá se předpokládat,že nikdo nebude cpát dogu do vagónu a následně do busu,ale malé štěně snadno do nějaké tašky s pevným dnem strčíš.Později ho budeš muset na náhubek stejně přivykat,jsou místa kde se to vyžaduje.Jinak ti chválím,že malé štěně chceš zvykat na dopravní prostředky a ruch,cizí psy atd.Říká se tomu socializace.Pos­tupuj rozumně ať pejska nezradíš a hlavně až po tom,co bude dostatečně proočkován…D

Další odpovědi
Danča84

Pokud nebudeš mít pejska v tašce, musí mít ze zákona náhubek a být na vodítku na všech veřejných místech – ulice, mhd, parky, apod. Je dobré na to učit už štěně, že jsou místa kde si může hrát a volně běhat (vaše zahrada, cvičiště), a kde musí „být hodný“.

anonym

některým psům náhubek dát nejde,nemyslím tím že by to pes odmítal,ale stavbou tlamy,já osobně mám pekinéze a na toho náhubek není,tak když chci cestovat ve veřejném prostředku musím ho mít alespon v tašce

mojitek

Pokud máte psa v uzavřené přepravní schránce tak košík nepotřebuje.V os­tatních případech ano.Plemena se nerozlišují-proč taky?

samicek333

Košík musí mít velký i malý pes. Štěňata se většinou vozí v nějaké tašce nebo i batohu.

kapka

Burak? Je tu zpátky burak? Fakt? Zdravím!

anonym

jj jsem tady díky taky zdravím