Altair-AC

Může se ve sparringu používat úder loktem nebo kop do koulí?

Když mě třeba obejme zezadu ten sparring partner ,mohu se otočit loktem a dát mu do huby ? Nebo mohu ho kopnout do koulí ?

Odpovědi
Muffz

To je spíš otázka na trenéra, ne? Sparring je forma tréninku, máš trénovat to, co je v tom určitém bojovém sportu dovolené. K čemu by se boxer učil kopat při tréninku, když to nemůže využít v zápase? Kopy do rozkroků jsou zakázané snad ve všech bojových uměních (jinak by se z každého sportu stala koulovaná). Na obejmutí zezadu je mnoho povolených chvatů, které se musíš naučit.

Klaproth

Pokud tě tvůj partner zezadu obejme, je to čistě vaše věc. Nedělej si z toho hlavu, dnešní společnost je k těmto výstřelkům už tolerantní. Ale vzájemné hrátky s koulema si chlapci raději nechte do soukromí, na veřejnosti už by to mohlo být poněkd nevhodné.