JájsemRaibek

Může se u 95letého člověka tvrdit, že příčinou úmrtí je právě covid-19?

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku je v neděli odpoledne 1120. Současně lékaři oznámili, že na nákazu zemřel první pacient, a to 95letý muž, napsal server iDnes.cz.
95 let je hezký věk a na příčinu úmrtí postačí opravdu málo. Je možné a nutné to přisuzovat na covid-19?

Nejlepší odpověď
Edison

Lékaři oznámili, žezemřel pacient S covidem. Určitě nějakou souvislost to mít mohlo a pravděpodobně i mělo. Ovšem pneumonii neměl. Lékaři soudí, že opravdu zemřel spíše sešlostí věkem, měl mnoho dalších chronických nemocí. Čímž netvrdím, že by mu covid „nepomohl“.

Zdroj: ČT24

Další odpovědi
Roman71

V tomhle případě by se dalo říct, že Covid-19 byla poslední kapka do poháru hořkosti nahromaděných nemocí.. to bylo to poslední, co tam chybělo.

Kepler

Covid byl jenom spouštěč a bezprostřední příčinou smrtí bývá většinou pneumonie (zápal plic). Kdyby covida nechytil, tak by mohl žít ještě o nějaký ten rok déle.

Mc Merkurion

… Prymula povídal, že bude počítán jako první na covid, ale že měl daleko vážnější problémy …