bolak

Může se stát, že nově narozenej kytovec, nebude vědět že se musí nadechnout, že musí vyplout nad hladinu, a utopí se?

Nejlepší odpověď
aramah

Oni to dobře vědí a matka je popostrčí když jim to hned nedojde. 🙂
Viděla jsem to na ZOOM

Další odpovědi
briketka10

velryby jsou náchylné na zvuk v moři stejně tak i delfíni a ostatní
kytovci, někteří ze zoufalství páchají hromadné sebevraždy,
tak se může stát, že některá velrybí máma ztratí orientaci..
http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/evropa/cla­nek.phtml?id=66­9964
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&site=&sou­rce=hp&q=statis­tika+ml%C3%A1%­C4%8Fat+kytov­c%C5%AF&oq=sta­tistika+ml%C3%A1%­C4%8Fat+kytov­c%C5%AF&gs_l=hp­.3...394404.448560­.0.449466.71.41­.25.5.10.0.529­.5941.14j21j2j1j1­j2.41.0...0.0­...1c.1.4.hp.eB­hopR6GYJI

Doplňuji:
o tom že by se mládě utopilo jsem neslyšela..

briketka10

a mě taky !

briketka10

bolaku,
jestli tě to zajímá, tak v těch dokumentech jsou hezký vídea :O)

bolak

tak je zkoukni a řekni mi odpověď :)

briketka10

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/tema/doku­menty/

bolak

aramah: já vím že to tak většinou je, ale jestli se to může stát, se ptám :) třeba v jednom z milionu porodů..

Lucijej

U porodu kytovců dost často asistuje teta velryba a ta má právě na starosti vytlačení mláděte ke hladině k nadýchnutí.

bolak

nó, dobřé, ale může se to stát? :)

Lucijej

Jenom v případě, že by se narodilo už mrtvé…
Ono i mládě samo osobě má své instintky, které fungujou okamžitě.

bolak

já bych nemoch bejt kytovec, mě by tohle určitě nedošlo, že musim nahoru…

mrknul bych se dozádu, a řek si „hele, mám ploutev, sem ryba…“

Lucijej

tomu nevěřím, ty bys ze všeho nejdřív hledal tlačítko enter nebo něco na ten způsob…

aramah

Znáš moje vědomostní rozpětí 🙂
Tak netroškař a dej mi ten palec 🙂

briketka10

:O))