zjentek

Může se stát, že dojde k takový poruše HDO či stykače (domácnost), kdy odběratel proudu bude platit VT i v časech NT?

Je taková porucha vůbec jakkoliv reálná?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano taková porucha je reálná a dokonce jsem ji u nás v domě řešil. HDO se pokazil a nepříjmal signál, automaticky se přepnul do T1, tudíž elektroměr nepočítal v normálním čase nízkého tarifu nízký tarif, ale vysoký. ČEZ dle propočtu-času oznámení poruchy a výměnu HDOčka dopočetl rozdíl vratkou.
Z technického hlediska je to tak schválně nastavené, aby při poruše zákazník požadoval opravu, protože pokud by čas zůstal sepnutý na T2, nic by ho k tomu nenutilo.

cukrar

Pokud Vám stykašč zůstane septnutý, i když by něměl být, je to jen Vaše chyba a Váš boj.