Může se stát, aby kapitán měl funkci druhého pilota a letadlo řídil první důstojník?

A pokud ano, kdo sedí vlevo a kdo vpravo a kdo vítá cestující?
Ale jestli může kapitán zastávat funkci druhého pilota?

Nejlepší odpověď
Emefej

Kapitán sedí vždy vlevo. Letadlo může pochopitelně řídit i druhý pilot, od toho tam taky je. Cestující může vítat vedoucí palubního personálu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

  1. na kapitána skládaj kapitánský zkoušky,ale to neznamená,že s kapitánskýma zkouškama nemůže letět jako druhý pilot
  2. letadlo často pilotuje první důstojník,proto tam,aby se střídali
  3. kapitána dělá pilot s kapitánskýma zkouškama

lexx

Je známej případ (z Číny, jak taky jinak…) že si schrupli oba dva a eroplán měl řídit autopilot, dopadlo to blbě.