zjentek

Může se slepice zbláznit?

Řeč je o slepicích z klecových chovů. Zda se můžou zbláznit z toho svýho života. Stojí v kleci, nehýbou (bo není kde), musí být vzhůru no a po setmění myslím usnou, snad… pokud v těch halách dochází k nějakému setmění a nemají tam „sluneční“ svit i večer, aby snášely. Takže se slepiška narodí a takto stojí… až do své smrti. Nechodí, nemůže si do ničeho zobat. Je nějak a něčím krmena. Někde jsem četl, že vlastnosti zvířat se později prostřednictvím živočišné stravy přenášejí do jejich konzumenta, především vnímavého člověka. Děkuji.

Odpovědi
paul1

Tak s tímto zkušenosti nemám, ale mému známému, který bydlí blízko lesa se to občas stává. Dlouho nevěděl proč, až lesník mu poradil, ať hlídá okolí v tu dobu, když „slepice blázní“. Přišel na to, že to byla kuna.

annas

Co považujete za to, že se slepice zblázní?

Myslím si, že v klecovém, chovu slepice trpí. Jde o omezený prostor, jakýsi koncentrák.

Přece je známé, , že slepice jako hrabavý tvor potřebují výběh a kurník jako „útočiště“. Pokud mají velký prostor mohou hrabat, mají pestřejší stravu více nesou, žloutky mají přírodní oranžovanou barvu.

Slepice nejsou hloupé, ale v klecích se zřejmě nemohou projevit.

Mluví se o týrání jiných zvířat, ale na slepice se nějak zapomíná, i když jsou velmi užitečné.

--
Doma jsem chovali slepice, měly dostatek prostoru. Jednou matka vyhodila na kompost nějaké zbytky zkvašeného ovoce. Slepice se seběhly, zobaly a zobaly. Za určitou dobu jedna po druhé začaly padat a zůstaly ležet jako mrtvé.

Zděšení. Nepamatuji se, za jak dlouho se postavily na nohy. Opily se. Bohužel neodhadly míru stejně jako někteří lidé.

Možná nějak tak vypadá zvíře, když se „zblázní“, ale jinak než z nedostatku.

Midoc

Nemůže se slepice z klecového chovu zbláznit. Žijí ve stresu, mají malý prostor pro pohyb. Slepice jsou opelichané, mají nedostatek peří. Slepice je krmena, jinak by nenesla. Strava může obsahovat i geneticky modifikovanou soju. Když se vám to nelíbí, tak nekupujte vajíčka od slepic z klecového chovu. Jsou označena 3CZ.....,