bolak

Může se pes naučit žvejkat žvejkačku?

Třeba Orbitky nebo Hubba-Bubba, to je jedno.

Wolfy: no třeba aby mu nesmrdělo z pusy, né?!!
Kepler: tady jsem třeba něco našel >> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=I1Knt4e_Hzg , ale nedělá při tom bubliny, takže se to asi nepočítá

Nejlepší odpověď
annas

Neviděl jsi reklamu, v níž muž lepí kachličky žvýkačkou, kterou měl pes v tlamě?

Nemám zkušenosti, ale našla jsem vyjádření jedné chovatleky. – jménem Klára2 . Má dva psy a píše..

„Apropo, máme povel "vodička“ – prostě a jednoduše, pokud něco zblajznou, na povel si jdou vyplachovat tlamu do potoka. Umí to oba a nikdy jsem se to moc neučila.

Pak taky umí žvýkat žvýkačky – než ji sežerou, vydrží ji fak tak minutu žvýkat. Kombinací obojího jsem naštěstí ušetřena domácí očisty jejich psích ústních dutin. "

http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/viewtopic.php?f=29&t=­5469&start=50

Třeba to nebyla „lidská“, ale žvýkačka pro psy, je jich mnoho s příchutěmi.
https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=%C5%BEv%C3%BDka%C4­%8Dky+pro+psy

Existuje dokonce žvýkačka pro psy,, ktero funguje proti klíšťatům.
ttps://www.ze­na.cz/zdravi/pred-parazity-ochrani-zvykacka-tvrdi-veterinar/r~i:ar­ticle:803022/?­redirected=15083186­29

Další odpovědi
Kepler

Nemůže. Pes nežvýká, když musí, tak trhá a hned polyká. To spíš ta fialová kráva Milka, potřebovala by hubba-bubba maxi, 500 g. Možná by pak byl natahovací i ten kravinec, nebo by jí šly od pr*ele bubliny.

bolak: no to mě pos…, nedal tomu pejskovi náhodou kousek toho gumového uzeného z Kauflandu? Mlaská při tom slušně.

zjentek

Tak jsme to zkusili. Nejde to. Faňule odmítá! Polyká…

Emefej

Naučí, ale pouze pes amerického plemene.

WoIfy

Nabízí se otázka: PROČ?
Proč by se to proboha měl učit?
Nehledě že pes na to nemá vhodné zuby (jukni mu do tlamy, a zjistíš rozdíl).
Mimo jiné složení žvýkaček taky není žádný zázrak.

Ale abych ti odpověděl, tak ne – pes potravu v tlamě vždy spolkne, pokud u něj nevyvolá nepříjemné pocity, nebo dávení.
Nebo zkus psovi vysvětlit, že to, co rozžvejkal, musí vyplivnout. 😉

cochee

Kdysi jsem četl, že když pan rejža první série Arabely potřeboval, aby pan Majer v inkarnaci dvojníka jezevčíka Pajdy „mluvil,“ tak mu dali do papuly žvýkačku. Nejspíš ji za chviličku polkl, ale párkrát přece jen žvýkl a pan Menšík do toho musel pak v postsynchronech rychle vlepit svoji repliku 🙂 http://youtu.be/wHBsmu0U­Qis

Mc Merkurion

… taky jsem to slyšel, ale právě povídal, že mu ji přilepili na zuby a on jak se ji snažil sundat, tak hejbal hubou a vypadalo to, že mluví (říká to na streamu v pořadu o filmech) …

cochee

Aha, tak shoda náhod, že je něco na Streamu. Já to četl v časopise před x roky.

briketka10

😁