v342

Může se na 112 nebo jiné tísňové linky psát SMS?

Nejlepší odpověď
seraphico

Ano i ne. Na klasické tísňové linky 112, 150, 155 a 158 poslat SMS nelze. Existuje ale tísňová linka pro neslyšící a hluchoněmé, kteří mohou SMS zprávou uvědomit policii ČR.

Další odpovědi
quentos

Ne.
Vždyť by to neplnilo účel. Tísňové linky slouží v nouzi, když potřebujete okamžitou pomoc. Kdo zaručí, že SMS je přečtena okamžitě? Navíc lidé v nouzi často podávají zmatené informace a operátor z nich ty důležité musí teprve vytáhnout.
Pokud jde o ušetření peněz, ani v tomto by to nedávalo smysl, protože tísňové linky jsou zdarma (čehož mnozí zneužívají, i přestože je to trestné).

Rocker

Aplikace Záchranka má možnost pro neslyšící nebo zraněné, neschopné mluvit. Navíc rovnou odešle i Vaši polohu.

Justin1

Prý to bude možné.

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/snemovna-omezila-telemarketing-operatori-budou-moci-volat-je/r~af92ffa2­163f11ec94d2ac1f6b220e­e8/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.