pája139

Může se kůň „přežrat“ jako lidé?

Neboli najíst se do sytosti

Nejlepší odpověď
www

Najíst se do sytosti umí každý živočich. Kůň přirozeně uždibuje celý den po malých dávkam kvůli jeho trávení.
‚Přežrat‘ se dokáže jen nevhodnými sladkostmi a pamlsky podávanými hloupými lidmi.

Další odpovědi
MK44

Kůň se přežrat může, zejména byl-li hladový, ale neměl by to dělat. Protože má choulostivý zažívací trakt a neumí zvracet, může to mít vážné následky – zácpu, nadýmání, koliku.

Jste-li kůň a ne vůl, krmte se střídmě, pravidelně, nežerte toxické rostliny a na čerstvou jarní trávu si přivykejte postupně a opatrně 😉.

ivzez

To jsou dva různé pojmy,
najíst se dosyta je něco jiného než se přežrat.

Řekla bych, že se kůň přežrat nemůže,
že žere jenom dokud má hlad
(že má na rozdíl od lidí rozum) …

anonym

Proč by to kůň dělal? Problém nastane pouze tehdy když se kůň nažere nevhodného krmiva.

quentos

no moment, najíst se do sytosti a přežrat se, to je rozdíl