Nihilus

může se jezevčík dožít vysokého věku za špatných podmínek ?

Můj pes je jezevčík dlouhosrstý a našli sme ho v lese před 12ti lety,byly sme u zvěrolékaře a ten zjistil že než sme ho našli tak už měl necelých 7 let.Je možné že by se dožil takového věku,když skoro 7 let se toulal po venku a v lesích

Nejlepší odpověď
www

Spíše si myslím, že veterinář díky zuboženému stavu psa špatně odhadl tenkrát jeho věk.
Důležité ale je, že zvíře máte rádi, ono vás a vše funguje jak má! Věk bych proto neřešil 🙂

Další odpovědi
Big Bad Wolf

Jezevčíci se dožívají v průměru 14 – 15let, ale jsou i výjimky. Jinak ten váš pes se netoulal v lese 7 let, ale maximálně několik týdnů, protože by tam tak dlouho nepřežil. Prostě se psa někdo zbavil nebo se ztratil. Nepíšeš v jakém byl fyzickém a psychickém stavu při nálezu.

badisko

to vis ze jo …muze je to individualni to co prozil venku asi nebylo 7 let ..ale spis zalezi jak se k nemu chovate tech 7 let vy ..tim myslim zda ma dostatek pohybu ..vyvazenou stravu atd …pokud ma vse co potrebuje tak 15 –16 let muze klido dozit ..

Andre5000

Jak víš, že se 7 let toulal po lesích? Co když ho někdo vyhodil, když už mu těch 7 let bylo?

Nihilus

Díky,ale stejně mě zajíma,jak se mohl tak dlouho potulovat venku ?

ivzez

Nevěřím, že by se tak dlouho toulal venku.
Také to odhaduji max. na pár týdnů.