JájsemRaibek

Může se dezinfekce Anticovid použít jako dezinfekce?

Jasně, v názvu je slovo dezinfekce, ale jde mi o to, jestli se může použít na rány, když obsahuje líh a peroxid vodíku? Ajatin je taky lihová dezinfekce běžně používaná na rány.

Odpovědi
mosoj

Proč by nemohla, ale bude to pálit. Mimochodem desinfekce se neaplikuje přímo do rány, ale pouze do jejího okolí. Moc se to ale nedodržuje.

Kepler

Mám dojem. že jenom peroxid vodíku v příslušné koncentraci se dá nalít přímo do rány, aniž by ti to přivodilo bolestivé trauma. Lékárenský benzín, líh i jodové roztoky jsou určeny pouze k desinfekci nejbližšího okolí rány a k desinfekci větších ploch. Jiná situace je desinfekce po vpichu injekce.

JájsemRaibek

A co ta hořká látka co obsahuje?
Joo, kolem rány, ale i tím jodisolem či jinou látkou se to pokouším vyčistit nejen okolo, ale i přes ránu, která může být, či je špinavá.