Coco1420

Muze se clovek nakazit od koz tetanusem?

Odpovědi
Drap

Od koz přímo asi ne, ale jakoukoli nečistotou z ní, která se dostane do nějakého poranění ano.

Dochy

„Tetanem“
A nejsem si jist, zda kozy jsou přenašeči. Pokud vím, říkalo se, že tyto bakterie přežívají hlavně v trávicí soustavě koně.

Kryšpín

Pokud to není zoosexuál tak pravděpodobně nikoliv

Dochy

Kryšpín: Myslím, že i Tebou zmínění (ale mám pocit že nesprávně pojmenovaní) jedinci jsou relativně v bezpečí. Bakterie tetanu se, pro to aby způsobili tetanus, musí dostat do otevřené rány (alespoň škrábance). Nevím o tom, že by se mohli nebezpečně šířit jakýmkoli alespoň trochu představitelným sexuálním stykem. A prosperují a množí se pokud vím pouze v zažívacím traktu některých zvířat (nejsem si jist zda i jiných zvířat než koňů).