Kepler

Může samozavlažovací truhlík nebo květináč zabezpečit kytku vláhou na dva týdny?

Příklad: jako singl odjedu do pryč na tuto dobu, nebo aspoň na týden, třeba i v horkém počasí. Upřednostňuju osobní zkušenost.

Nejlepší odpověď
nyjono

Mé zkušenosti jsou takové, že hodně záleží na umístění. Jestli je sice teplo, ale truhlík ve stínu nebo jestli praží slunc celý den.
Zalévali jsme u příbuzných na balkoně směrovaný na jih a 2 týdny by muštáky rozhodně nevydržely.
Nalévalo se do 1 středně velkého truhlíku cca 1,5 l vody max do týdne.

Další odpovědi
Edison

Osobní nemám, ale myslím, že to je otázkou jen množství vody v rezervoáru, pokud jde o tento systém. Pokud by to bylo o napojení na vodovod, tak už vůbec…

Tw!st

Nemám s tím zkušenosti, ale myslím že od toho jsou samozavlažovací květináče navržené.