Kazatel

Může rozežrat kyselina chlorovodíková odpad?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ve styku s porcelánem a polymery (PVC, PE apod.), kyselina ani louh nemá šanci.

Další odpovědi
Gus_Fring

Záleží… slabý roztok se využívá na čištění mincí, ale pokud máte 37% roztok, tak to je jiná. Také je důležité, co máte v odpadu. Ale řekl bych, že klasický odpad rozežere, přece jenom to žíravina je.

Dochy

Běžné materiály ne. Pokud bys tam měl něco z hliníku (jako že asi ne) tak to by byla asi jiná. Pokud bys tam měl něco z ocele, rychleji by to rezlo, ale myslím, že žádná extra bouřlivá reakce by to také nebyla (bez záruky)

elkon

Kameninu a plasty ne. Kov narušuje.

Klaproth

Pokud je to z litiny, tak to kyselina značně zkoroduje.