Hyperaktivní Veverka

Může rána Elektrickým proudem poškodit mozek?

Prosím vás, před chvílí jsem dostala ránu elektrickým proudem a cítím se trochu divně, mám strach, že mi te proud poškodil mozek, může se to stát? Můuvíme o slabším proudu… Děkuju

Nejlepší odpověď
honza19hk

já jsem delal na praxi na rozvodně vysokého napětí 35 000 voltů a dostal jsem od usměrňovače ránu 1200 voltů – a jak vidíš tak žiju a úplně normálně-byl jsem rád že mě to nezabilo
DOPORUČUJI DO ROZVODNY NELÍZT-pokud možno nevrtat se v elektrice vůbec

samozřemě že ti může elektrika poškodit mozek ale závisí na tom jak velkou ránu schytáš a na čem stojíš (jestli je to něco nevodivého tak je to dobrý ale pokud se držíš třeba radiátoru nebo čehokoliv podobného tak tě to zabije(mluvím o napětí vyšším jak 200 voltů a proudu vyšším jak 25 mA)

Zdroj: V TOMHLE OBORU JSEM VYUČEN

Další odpovědi
fortin

Ahoj Hyperveverko! Já dostal nepočítaně zásahů el. napětím při zkoumání elektronkových rádií. Hlavní je se poté uklidnit!

anetadela1

Já jich taky pár dostala a myslím, že jsem v pořádku 😁

bret

elaktřina způsobuje arytmii srdce což je porucha rytmu která se může dostavit za pár hodin nebo třeba vůbec, ale u slabého proudu to nic nedělá jde o to co je to slabý proud