Kelt

Může někdo prodávat dům, který je prodaný jinému člověku?

Soused prodal dům, má ho nový majitel. Zatím tam nebydlí. Finančně se vyrovnali dle dohody. Na realitních stránkách jsem našel, jak mne soused upozornil, že se dům nabízí na prodej za vyšší cenu, než byl prodán, a ta realitní společnost se celé akce vůbec nepodílela. Možná je to úmysl nového majitele ten dům prodat. Nebo to může realitní kancelář udělat bez jeho souhlasu? Děkuji

Nejlepší odpověď
nyjono

Pochybuju, že to inzeruje rK.
Vypadá to, nejspíš, že nový majitel koupil nemovitost za účelem dalšího prodeje se ziskem.
Na to není nic divného.

Další odpovědi
ivzez

Řada majitelů prodává nemovitosti prostřednictvím RK,
může tomu tak být i v tomto případě (kupující mohl dům
koupit s vidinou dalšího prodeje za vyšší cenu).

Teoreticky může inzerát napsat a zvěřejnit kdokoliv, ale
pochybuji, že by si RK přidělávala zbytečnou práci, kdyby
neměla zadání od majitele domu.

Kazatel

Bych to spíš viděl, že starý inzerát tvoří portfolio pro nalákání zákazníka, kdy v případě zájmu je oznámeno, že je to již pryč, ale je nabídnuto něco jiného.

Pochopitelně je možné, že by mohlo dojít k opětovnému prodeji, ale to by rozdíl ceny musel být výtazný, aby pokryl daň z převodu, marži zprostředkova­tele, atd.

Kryšpín

Překupník, překupníci a spol.