zjentek

může nějaká země vydat mezinárodní zatykač na občana jiné země?

Nejlepší odpověď
Pepa88

ano.. viz nedáváná situace v Brně, kde naši vydali mezinárodní zatykač na amíka

Další odpovědi
marci1

Může a pokud ze země uprchnul, bude souzený jako uprchlý.Pokud máte na myslí případ Kevina Dahlgrena, v ČR může být potrestán odnětím svobody na 15 let, případně doživotím. Ale např. v USA platí teritoriální právo, tzn. že USA v případě, že občan USA spáchal v jiné země zločin, jej nevydají a také např. USA ČR nikdy svého občana nevydala. Proto vznikla i petice za vydání Dahlgrena do ČR, kterou podepisují jak občané ČR, tak USA.
Info :http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ke­vin_Dahlgren