panxnotdead

Může něco udělat policejní virus počítači?

Odpovědi
Quimby

Většina verzí je neškodná, ale mohla by se objevit nová verze, která dokáže běžet na pozadí, doopravdy mazat data, ničii systém.

Doplňuji:
Já sem myslelto mazání a tak ve spojení s tou výhružkou ať pošlou peníze.

www

‚Pouze‘ to, že po zapnutí PC uvidíš výzvu a dál se nedostaneš, jsi bez PC. 😁
Potom je potřeba vir odstranit a teprve pak je vše opět OK.
Praxe
Doplňuji:
To Quimby: dnes se již takhle nesmyslné viry nepraktikují, poněvadž nepřinášejí jeho výrobci patřičný zisk.

mosoj

Nechoď na porno stránky.

huxa

Je více druhů policejního viru, pouze přes web, který je spíše k zasmátí pro zkušenějšího uživatele než-li k zpocení se. Poté také jsou ale verze, které ti zaheslují soubory na HDD a v případě neodeslání určitého obnosu na jeho účet se smaže šifrovací kód a tím přijdeš o data.

www-tyto viry se už vážně moc nevyskytují, ovšem tvrdit, že se vůbec nevyskytují je hloupost.