Epson

Může moje motorka na dálnici?

Ahoj,chci se jenom zeptat,ale motorky konkrétně čz 125 z roku 59 muze na dalnici ci ne :) ja si myslim ze jo ale nejsem si jistej z nejakyho duvodu :D tak jenom pro jistotu popr kam se pak lepi znamka :) dekuju

Nejlepší odpověď
mojitek

Dalnicni znamku masiny nastesti nepotrebuji,je to zadara.A zalezi kolik mate ve velkem TP zapsanou max.dosazitelnou rychlost.Nepisete o jaky jde typ-(skutr typ 501 ma zapsano 80 km/h,typ355 ma zapsano 75 km/h) V nejhorsim pripade (pod 80 km/h)muzete jet pouze v obci po dalnici.Ale i tech 80 km/h je na dalnici z bezpecnostniho hlediska dost riskantni-budou vas predjizdet vsechny kamiony atd,tak bych to ani neriskoval

Další odpovědi
cukrar

Miroslave, co je to za „65 na dálnici ve městě“
to je pro koho?

Epsone , jaká je konstrukční rychlost uvedené motorky?
Páč důležité je konstrukční rychlost, nikoliv kolik jedete!!

Miroslave, chyba je jak uvádíte 65km. To je pro autobusy, nikoliv pro „normální“ řidiče.

anonym

pokud vím tak veterání nesmí na dálnici ani jinak jen na převozovou značku

hanulka11

motorky nepoužívaj dálniční známku a ta vaše? to vám odpoví chlapi

Miroslavst

Tak na motorku se známka nelepí to za prvvé, protože známka se lepí až na vozidla která mají tři kola.
A pokud pojedeš 80km v hodině tak můžeš, jinak ne a na nejbližším místě musíš odbočit z dálnice. Pokud je to dálnice ve městě tak 65km v hodině.
Bohužel já se svým pinckem na dálnici nemůžu.
Doplňuji:

Cukráři, to jsou vaše slova, která jste mi odpověděl, tak nevím kde je chyba?

Vy Miroslave,
blahopřeji

Doplněna:
§35 (1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost [2] není nižší než 80 km.h –1 . V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost [2] není nižší než 65 km.h –1 . Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním

Pída

Čau chlape,na tvoji otázku zda může tvá motorka na dálnici odpovídám:
Tvá motorka musí mít KONSTRUKČNI rychlost 80km/hod. Tato rychlost je napsána v technickým průkazu.I kdyby simson jel rychlostí 100km/hod.ale v technickým průkazu je napsána KONSTRUKČNI rychlost méně než-li 80km/hod. NESMI!!!! na dálnici.