bolak

Může mít včela alergii na pyl?

Jaký všechny zvířata můžou mít alergii, kam až to sahá? Jenom savci nebo i jiný? Nebe ojen některý druhy savců? A co ptáci, ryby, hmyz?

Nejlepší odpověď
Pájo

Včela? Žijící … z podstaty věci… ne!
Alergie je poměrně nový jev. Pravděpodobně souvisí s rostoucí genetickou zátěží lidstva a zhoršující se kvalitou životního prostředí. U zvýřat (hlavně divoce žijících) muže znamenat i alergie eliminující faktor (úhyn), těžko o tom ale budou validní data… i z tohoto důvodu „zvířecí alergie neexistuje“.

Další odpovědi
www

Včela nemá alergii na pyl a ani nemůže.
Alergiemi trpí jen lidé a zvířata, více net.
Něco málo zde:

Zdroj: www.vaseveteri­na.cz/mohlo-by-vas-zajimat/24-alergie-u-zvirat-1-cast

hanulka11

netuším – ale tyto alergie se vlastně pylem léčí .....a nyní babo raď…

jirkajirka

Myslím se že včela má alergii na lidi co ji chodí kolem úlu.