bolak

Může mi vyhořet byt, když mi ukápne voda do zapnuté zásuvky?

Například do zdířky/ zdířek prodlužovačky položené na zemi.

Nejlepší odpověď
suaeda

Pokud vznikne zkrat s el.výbojem a v okolí bude hořlavá látka tak ano.
Uvedu zdánlivé prkotiny, které mohou způsobit požár:
>>Špatné elektroinstalace kdekoliv, jsou dost častým vznikem požárů.
>>Plná lahev vody ve dvířkách ledničky spadne a způsobí otevření dveří lednice. Žárovka, která osvětluje vnitřek lednice zapálí okolní papíry ve kterých jsou uloženy potraviny. Zní to neuvěřitelně ale celá kuchyně byla v plamenech.
>>Velký pozor na rychlovarné konvice. Po dovaření zásadně dávat mimo její podstavec, kde je přívod el. energie!!! Požárů od konvic vzniká hodně.
>>Přitápění el.vařičem v blízkosti hořlavých materiálů.
Další příklady uvádět nebudu – zatím stačí.

Další odpovědi
lexx

když jenom ukápne tak nejspíš ne, ale stejně riziko nepodceňovat, voda a elektřina se špatně snášejí

Hlada

Nemaloval bych čerta na zeď. Mohou sice nastat kuriozní případy, jak píše suaeda, pravděpodobnost je ale malá. Zásuvka by musela být hodně politá hodně špinavou vodou, aby vzniknul oblouk. Pak by vypnul jistič. Zásuvka je ze samozhášivé hmoty. Aby vzniknul požár, musela by zásuvka ležet na nějaké hořlavé látce.