bigbít

Může mi učitel uznat potvrzenku pro doktora, místo razítka od doktora v omluvném listu, když mám chřipku?

Když chybíme ve škole, musíme mít razítko od doktora, když jsme nemocní, ale já přijela v pátek a doktor už tam nebyl, a tak mě napadlo, jestli by mu mohlo stačit takový ten papír (potrvzenka pro mýho doktora), který by mi dali na pohotovosti, jelikož tam omluvenky nedávají, ani razítka do omluvných listů. Protože ke svýmu doktorovi se nedostanu podruhý.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Myslím, že v tomto případě záleží na domluvě.
Každá škola má svým vnitřním předpisem určeno co a jak.
Ale pokud by došlo na nejhorší, tak by učitel měl uznat i „jen“ podpis rodiče-tedy zákonného zástupce.

Další odpovědi
rybíz

Učitel by měl uznat omluvenku podepsanou i pouze rodičem. Často dělají školy obstrukce ( jako např. Střed. škola gastronomie a služeb Přerov ),kde se musí omluvenka poslat hned druhý den na korespondenčním lístku( i v případě, že žákyni pošlou ze školy domů oni ), no není to na hlavu? Pak také chtějí omluvenku od lékařky s razítkem, která to absolutně odmítá, takže se musí nakonec spokojit s omluvenkou od rodiče s odkazem tel. čísla na lékařku. Chápu tě a je mi tě líto, ale jít hlavou proti zdi se nedá. Víš, nejhorší je srážka s blbcem!

marpet

Je to v kompetenci třídního učitele.