JájsemRaibek

Může mi někdo vysvětlit, proč byli do nemocnice v Ostravě vysláni záchranáři a vozidla ZZS?

To mi hlava nebere, střelec střílel v čekárně v nemocnici v Ostravě, a to na ambulanci traumatologie, tedy tam, kam se většinou převáží vážně zranění pacienti. Proč byli na místo vysláni záchranáři s vozidly ZZS, když se událost stala v areálu nemocnice?
Nechci nijak zlehčovat tento čin, ale pokud si např. na chirurgickém oddělení zlomím nohu v čekárně, tak mi zavolají záchranku, aby mě odvezla na chirurgii?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zřejmě standardní postup, skutečná situace nebyla známa.

Další odpovědi
cochee

Střílelo se v čekárně traumatologické ambulance. To je sice ve FN, ale v její poliklinice. Nejsem si jistý, jestli tam jsou i velké operační sály a JIP, spíš bych řekl, že jsou přímo v nemocničních odděleních. Na malém sálku, kde se šijou tržné rány nebo napravují jednoduché zlomeniny, podle mě nemají vybavení na operaci po střelném poranění. Taky je možné, že než se vyjasnil počet mrtvých resp. zraněných, se mohlo počítat s tím, že kapacita FN nebude stačit a část raněných se bude muset transportovat do jiných ostravských nemocnic.

Mc Merkurion

… nikdo nemohl vědět, v jakém stavu ambulance je a kolik je tam doktorů zdravejch atd …

dubraro

Protože Fakultní nemocnice je v Porubě, kdežto ZZS ve Výškovicích.

JájsemRaibek

Merkurione, no jedině tak. Sice neznám rozvržení nemocnice, ale přechod u většiny nemocnic je z oddělení do oddělení snadný a rychlý. Přeci když jsi v nemocnici na nějakém oddělení a zkolabuješ, tak nevolají rychlou, ale předají tě na jipku nebo aro.
Ale máš pravdu, že nemohli vědět jak to na tom oddělení vypadá.