Avatar uživatele
JájsemRaibek

Může mi někdo vysvětlit, proč byli do nemocnice v Ostravě vysláni záchranáři a vozidla ZZS?

To mi hlava nebere, střelec střílel v čekárně v nemocnici v Ostravě, a to na ambulanci traumatologie, tedy tam, kam se většinou převáží vážně zranění pacienti. Proč byli na místo vysláni záchranáři s vozidly ZZS, když se událost stala v areálu nemocnice?
Nechci nijak zlehčovat tento čin, ale pokud si např. na chirurgickém oddělení zlomím nohu v čekárně, tak mi zavolají záchranku, aby mě odvezla na chirurgii?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, zjentek před 1598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Zřejmě standardní postup, skutečná situace nebyla známa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Střílelo se v čekárně traumatologické ambulance. To je sice ve FN, ale v její poliklinice. Nejsem si jistý, jestli tam jsou i velké operační sály a JIP, spíš bych řekl, že jsou přímo v nemocničních odděleních. Na malém sálku, kde se šijou tržné rány nebo napravují jednoduché zlomeniny, podle mě nemají vybavení na operaci po střelném poranění. Taky je možné, že než se vyjasnil počet mrtvých resp. zraněných, se mohlo počítat s tím, že kapacita FN nebude stačit a část raněných se bude muset transportovat do jiných ostravských nemocnic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nikdo nemohl vědět, v jakém stavu ambulance je a kolik je tam doktorů zdravejch atd …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Protože Fakultní nemocnice je v Porubě, kdežto ZZS ve Výškovicích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Merkurione, no jedině tak. Sice neznám rozvržení nemocnice, ale přechod u většiny nemocnic je z oddělení do oddělení snadný a rychlý. Přeci když jsi v nemocnici na nějakém oddělení a zkolabuješ, tak nevolají rychlou, ale předají tě na jipku nebo aro.
Ale máš pravdu, že nemohli vědět jak to na tom oddělení vypadá.

před 1598 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek