Může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi náledím a ledovkou???

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

NÁMRAZA se tvoří rychlým zmrznutím přechlazených kapiček mlhy nebo oblaků při spolupůsobení sublimace. Teploty vzduchu jsou obvykle od –1 do –10 °C. Těžko ji lze odtrhnout od povrchu předmětů, na kterých lpí.

LEDOVKA je hladká průsvitná usazenina, která se tvoří na vodorovných i svislých předmětech. Vzniká za slabých mrazů od nuly do –3 °C. Ledovka se vyskytuje v zimě, kdy po období mrazů dojde k povětrnostní změně. Ledovka je průvodním jevem mrznoucího deště nebo mrznoucího mrholení.

NÁLEDÍ na rozdíl od ledovky vzniká tím, že kapičky deště nebo mrholení později na zemi zmrznou. Také když voda z úplně nebo částečně roztálé sněhové pokrývky na zemi opět zmrzne. Další příčinou vzniku náledí může být, když na silnici nebo na chodníku neodklizená sněhová pokrývka ztvrdne nebo zledovatí.

Další odpovědi
hanulka11

ledovka bude hladká plocha -umrzlá jako led

a náledí může být co bylo den předem rozježděné ,roztáté a nyní opět zmrzlé

anonym

Odpovím otázkou. Jaký je rozdíl mezi sněhovými přeháňkami a občasným sněžením?