Avatar uživatele
Viky127

Může mě rodič poslat do polepšovny?

Mám problém.. mám mámu samoživitelku, měla mě v 19 letech a mě je 12, od narození jsme byli chudí a máma měla přítele který ji fyzicky ubližoval a já tím byla svědkem do 5let a pak ho vykopla z domu a našla si nového přítele ale mě se na něm něco nezdálo a měla jsem z něj strach, byla s ním 7let a pak se zjistilo že ji podváděl tak se rozešli, teď jsme naprosto bez peněz a já mám 8letou sestru která mi vůbec nepomáhá, máma chodí na noční a téměř není doma jen přes den přespí a jde do práce, máme za úkol uklidit, jenže moje sestra je nevychovaný spratek, takže já uklízím celý byt zatím co ona si válí šunky a nejde ji do ničeho donutit.. vím že tohle zní jako výmluva ale mám ADHD a asi deprese, takže mi dělá problém se vůbec ráno zvednout a začít fungovat.. ale mámě o tom neříkám protože by mě poslala do bohnic a to by dopadlo špatně protože by kontaktovali tátu a zase by šli k soudu.. no a dneska jsem se fakt snažila vše uklidit ale máma přišla a seřvala mě že to není v pohodě a že jsem chyba a že mě pošle do polepšovny.. četla jsem si o tom a říkají že prej nejdřív bych měla jet do diagnostaku a tam rozhodnou co se mnou dál.. chci z téhle rodiny pryč ale bojím se.. takže bych chtěla do dětského domova a následně do jiné rodiny.. sice by to bylo těžké ale zvykla bych si.. a nevím jestli mě může poslat rovnou do pasťáku nebo jestli to nějak rozhodnou úřady.. a jako malá jsem párkrát utekla že školy protože mě šikanovali a já jsem chtěla pryč a neměla jsem rozum takže se bojím že to proti mě použijí.. a je možné že mi dají prostor se nějak vyjádřit k situaci když mě někam pošle? A můžu jít rovnou do pasťáku? Prosím co nejdřív o pomoc.

Zajímavá 0 před 86 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Podívej se, tohle tady nevyřešíme, asi – logicky.

Obrať se na OSPOD v místě svýho bydliště. Nebo na nějakou tu linku důvěry, 116 111, ta je non-stop, nebo 800 567 567, ta ouřaduje mezi 08 00 až 21 00.

Sama vyřešíš leda tak prd, to je opravdu bláhové, zbytečně se v tom nimráš, ztrácíš čas, a pak máš z toho akorát deprese.

Zdroj: https://www.dum­triprani.cz/blog/kri­zove-linky-pro-deti-dospivajici/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud jsi doopravdy v takové situaci, je naprosto důležité, abys o tom mluvila s profesionální dospělou osobou, která ti může pomoci, jak se dostat z této těžké situace. V ČR existují různé služby, na které se můžeš obrátit. Obrať se na Linku bezpečí na telefonním čísle 116 111. Je to linka, kde ti budou profesionálové schopni poskytnout pomoc a říct ti, jaké jsou tvé možnosti.

Může to být také učitel nebo poradna ve škole, nebo nějaká jiná důvěryhodná osoba ve tvém životě. Je důležité, aby sis uvědomila, že pokud jsi obětí jakéhokoli druhu zneužívání nebo zanedbávání, můžeš a měla bys se pokusit to nahlásit.

Pokud jde o právní otázky tvé matky tě poslat do polepšovny, nejsem právník, ale většinou jsou to orgány sociální péče, které rozhodují o tom, kde děti bydlí, pokud se zdá, že jejich rodiče nejsou schopni se o ně řádně starat. To znamená, že by někdo z úřadu musel vyšetřovat tvou situaci a rozhodnout, co je pro tebe nejlepší.

Měj na paměti, že porozumění problému – ať už je to ADHD, deprese nebo cokoliv jiného – je prvním krokem k jeho řešení. Pokud máš pocit, že máš těžkosti se vstáváním ráno nebo s koncentrací, hledej pomoc.

Je tu spousta lidí, kteří si přejí, aby se ti dařilo dobře a rádi by ti pomohli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek