zjentek

Může i nevyčíslitelná hodnota mít nulovou hodnotu?

Právo, zákony a zákonitosti. ;)

Nejlepší odpověď
Drap

U určitých věcí, může být pro různé lidi hodnota různá. Jakým způsobem chceš ohodnotit třeba právě citovou hodnotu?

Další odpovědi
dubraro

Může. Hodnota je (na rozdíl od ceny) subjektivní, vztažená k potřebám toho, kdo ji posuzuje.

annas

Pokud jde o matematiku, tam je nula velmi důležitá. Má nevyčíslitelnou hodnotu.

Z pohledu filozofie nula znamenala prázdnotu, tedy nic. Potřebujeme nulu v životě,? Nekupujeme si nulu chleba, nulo rohlíků atd. Ale sám nejsi nic …

Vzpomínám si, že jsem slyšela v ČRo jako varování před tzv. „hledači pokladů“. Myslím, že i dokonce .četla.

U jednoho zemřelého člověka našli sbírku starých předmětů, které by měly nevyčíslitelnou hodnotu, ale protože předměty byly neodborně vyzvednuté, , poškozené, nebylo uvedené místo nálezu, ani datum, proto pro archeology má tento poklad nulovou hodnotu.

Hmotná hodnota je nevyčíslitelná, ale „vypovídající“ hodnota je nulová.

Kepler

Může. Třeba pár litrů vzduchu pro dusící se osobu může mít pro ni hodnotu nevyčíslitelnou. Všechno je relativní.