Jack 12323

Může hrát kapela převzaté písně bez souhlasu autora?

Odpovědi
hapiky

Záleží kde. Na veřejné produkci či ke komerčním účelům, musí převzaté skladby oznámit na OSA a zaplatit poplatek. Hrát je na zkouškách a neveřejných či v soukromých prostorách bez diváků či posluchačů tato povinnost nebyla.

nsms727Pinda

Ano

Mc Merkurion

… samozřejmě že NE, proto autory zastupuje OSA, proto existuje autorský zákon … a ač se mi líbí či nelíbí, musím se zeptat: kde jste poslední roky žili, na Marsu ??? že vás napadaj takový blbosti ???

Reezo

Doporučuji si přečíst důkladně co to vůbec je autorský zákon. Třeba pokud půjde o parodii, tak se na parodii nevztahuje žádný autorský zákon.