Avatar uživatele
pn65

Může exekutor brát peníze z účtu, i když jsem v insolvenci?

Chystám se založit účet, ale i když mám schválené oddlužení, mám určitý strach aby mě na ten účet nevlezl exekutor.

Máte někdo zkušenost?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2066 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Ne, nemůže. Přece v tom oddlužení máte i podmínky a předpokládám, že jste své závazky všechny přiznal, tak že část ze splátek je zasílána i na umoření dluhu exekutora.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano může. Pokud ti vznikl dluh po schválení oddlužení který bude předán exekutorovy, je tu varianta že ti exekutor zastaví účet, popřípadě je taky možnost že ti šáhne přímo na plat. Nejdřív se strhne insolvence pak exekuce. Minimální zůstatek u insolvece je cca 6300, životní minimum je 3400. Exekutor ti veme vše do životního minima.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Exekutor nemůže brát peníze ze žádného účtu,
může účet pouze nechat obstavit. Peníze z účtu
odesílá banka (nebere exekutor).

Ne, po schválení oddlužení už exekutor účet
nemůže nechat obstavit.

K Auťáčkově odpovědi:
Dluhy exekutora = exekutorovy dluhy = dluhy, které nadělal exekutor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Autáčku, co do toho motáš dluhy exekutora?

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud v insolvenci má přihlášeného i exekutora, jako jeho odměny a dluhy za výkon nějakého dluhu, je část splátek v insolvenci posílaná i přímo exekutorovy.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Auťáček použil obrat „dluhy exekutora“.
To jsou závazky, které musí splácet exekutor
(i ten si může někde vzít půjčku).

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Já myslím, že bystřejší pochopí jak je to myšleno. Dluhy u exekutora, dluhy co vymáhá , či měl k vymožení exekutor, případně lépe řečeno pohledávky které vymáhá exekutor, asi tak.. Jde o to, z jaké strany se ma to dívate, jestli z pozice dlužníka, či věřitele.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Jde o to, že ne každý čtenář bude vědět,
jak to chodí, ale (téměř) každý umí česky.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Tedy měl by umět…

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Ivzez, o co Vám jde? Mám dluhy, některé nám přímo vůči věřitelům, jiné jsou u exekutora, v jiném stupni řízení, který je má na starosti, případně přímo vůči němu.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

„Dluhy exekutora“
nejsou „dluhy povinného u exekutora“.

Jsou to dluhy (závazky), které na sebe vzal exekutor → vzal si např. půjčku nebo bypotéku apod.)

I ty dluhy, které vymáhá exekutor, povinný dluží věřitelům (exekutor zastupuje věřitele).

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mě i Ivzez evidentně jde o výrokovou logiku. Zejména pokud se bavíme o právních záležitostech je extrémě důležité správně formulovat své výroky. Nemluvě o tom, že správně formulovat myšlenky by mělo být přirozené. Jak jsem psal jinde, reakce typu „a čemu/komu to vadí“, „vždyť je to jedno“… neberu. Není to jedno, ukazuje to na pohrdání jazykem, pohrdání příjemcem informace, pohrdání vlastním „Já“.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek