England1522

Může evropan nikoliv na národnost vstoupit do americké armády?

Zajímá mě jestli nějaký evropan který žije v USA nějakou dobu a má jejich občanství jestli může vstoupit do americké armády.

Nejlepší odpověď
anonym

Do armády USA může vstoupit každý, kdo je občanem USA a nebo má tzv. zelenou kartu (a přidělené číslo sociálního zabezpečení).
A – samozřejmě, vyhoví fyzickým a psychickým nárokům (testům).

Další odpovědi
magorvkleci

Hm, dokonce pokud je to muž mezi 18–25 tak podléhá odvodu (i když má dvojí občanství), ostatně už součástí jeho přísahy (vlastně i u žen) při získání občanství byl závazek sloužit v případě potřeby v ozbrojených silách USA nebo civilní obraně (i když z toho může být náboženská nebo zdravotní výjimka).

Emefej

Pokud žije v USA a má jejich občanství, tak je občan USA a jako takový do armády vstoupit může (pokud splní ostatní požadavky).