tatanka

Může do České republiky přicestovat na soukromou návštěvu příslušník armády cizího státu v aktivní uniformě?

Nemyslím tím oficiální návštěvu.

Nejlepší odpověď
hapiky

Možná je na místě otázka opačná: Může někdo vycestovat v aktivní uniformě tam či onam?

Další odpovědi
Drap

Myslím, že u nás žádné omezení neni. O když snad stále ještě platí nějaký zákon z I.republiky, který to zakazuje, ale neuplatňuje se. V některých státech však taková omezení jsou.

led

Pokiaľ príde ako turista, nezáleží na oblečení, ak na ňom nemá povešané granáty a iné Ramboidné predmety. Práve naopak, v civile by bol nápadný. Veď ak pozrieme okolo seba, vidíme rôzne neidentifikovateľné uniformy hlavne na mladých (nemyslím deti), lesné, púštné, či mestské maskáče si už pomaly obliekajú aj deti predškolského veku a dôchodcovia. Taký zahraničný turista v „aktívnej“ vojenskej uniforme sa medzi nimi hravo stratí.

chachar1922

Reaguji na příspěvek, že lidé nosí vojenské uniformy. Tak ono je rozdíl, vzít si na sebe uniformu a je rozdíl si na sebe uniformu včetně státních znaků resp. státní vlajky, znaku domovenky, útvaru a státního znaku apod. Proto, se civilní obyvatelstvo může dopustit i přestupku, pokud nošení jeho uniformy je s vojenským stejnokrojem zaměnitelný a to i přes to, že by na uniformě chyběla hodnost.

Není v dnešní době důvod, aby cizí vojáci v uniformě nemohli do Čr. Nějaký zákon / předpis jsem nenašla. Situace by se patrně změnila v případě nějakého konfliktu.

pepe88

Kdo by to dělal a proč?převlíknu se a jedu nebo letím,dělají to jen blbci aby byli duležitý a většinou stim nemají nic společného jak šašci.