dudu

Může dnes znamenat zítra?

Mám na prvý pohled bláznivou otázku. Jak dnešní mladá generace zareaguje a připraví se na skutečnost, že díky superpočítačům výkonějším nežli lidský mozek a armádám nanoroborů, asi za dvacetpět roků začne lidstvo ovládat základy energie, hmoty a života. Lapidárně řečeno, lidé se stanou bohy, kteří budou umět jakoby z ničeho vytvořit v domácích přístrojích prakticky cokoliv – předměty, potraviny, živé organismy. Budoucí digitální technologie umožní materializovat téměř každou lidskou myšlenku. Dudu se nezbláznil, jen jsem popustil svoji fantazii na základě dostupných informací. Již nyní se rozbíhají programy, které postaví civilizaci před možnost vytvořit na naší matičce Zemi něco jako biblický ráj, nebo dopustí anarchii a zmarnění všeho zatím dosaženého. Pokusme se prosím oprostit od skutečnosti, že zrovna třeba nemáte na zaplacení nájmu, a nově vymodelovat, či postavit základy „desatera pro nadcházející nový věk“. Nehrozí opravdu kvůli nevyzrálosti lidstva právě tehdy konec světa?

Nejlepší odpověď
anonym

řekla bych že tuto otázku si kladly naše prababičky,tak jako nad ní přemýšlime my,tak stejně budou uvažovat naše děti,jak dlouho ještě tahle planeta vydrží než jí zlikvidujeme,co bude za super technologii za 30–50 let,bude konec světa? a vidíte zatím tady stále jsme,a neumíme číst myšlenky,pohnout přírodou,neovládají nás roboti,jen jse si trochu ulehčili práci myčkou na nádobí a nemusíme běhat po městě a hledat telefoní budku,myslím že pokrok půjde do předu,ale pořád budeme malincí proti rozmarům přírody a některé oblasti pro nás zůstanou tabu jako dnes

Další odpovědi
Gollumek.88

Technika a výzkum jde opravdu velmi rychle dopředu. Nepopírám, že jsem docela ráda, ale na druhou stranu ano… Tak trochu si pod sebou řežeme větev.

Popravdě celkem věřím, že z naší planety zbyde to co zbylo v knize Stroncium od Kulhánka. Jakýsi prostor, všude led, obehnaný kopulí naplněnou vzduchem, všude reklamy, nejbohatší skupina lidí ten prostor bude vést. Budeme tak vepředu, že vzniknou obrovské a dokonalé – chytré zbraně, těžit se bude na jiné planetě. Je to scifi, ale věřím, že takhle nějak to dopadne.

kapka

Vysloveně nové desatero asi nevymyslím. Ale když už jsme v té rovině fantazie, napíšu sem jednu z teorií, která opravdu existuje a diskutovala jsem o ní s jednou vyučující lékařkou. Ta mi ji potvrdila a ještě doplnila a vysvětlila.
Teorie je založená na tom, že se lidstvo postupně rozdělí na dva samostatné druhy. Stane se tak na základě toho, kdo bude jak bohatý a jak si bude moci dovolit zaplatit různá vylepšení svého těla a dokonce i mysli. Vylepšení těla a záchranu orgánů pomocí umělých náhražek si asi umíme představit, ale prý může dojít i k tomu, že si budou moci bohatí rodiče jaksi naprogramovat myšlení svých dětí, aby si v budoucnu pro rozmnožování vybíraly pouze jedince ze své společenské vrstvy. Dle té lékařky může dojít k úplnému posunu myšlení do nové úrovně. Asi jako když jinak vnímá svět dvouleté dítě a jinak dospělý. Byly by tu pak dva druhy dospělých, jedni by mysleli v jiné dimenzi než ti druzí. Jde o to, jestli by pak byli třeba schopní si ty méně bohaté třeba zotročit. Pak nás tedy desatero chraň!
Snad by to lidstvo nedopustilo.
Zatím, když jsem se o tom s někým bavila, tak tomu moc nevěřil, že by to takto mohlo dopadnout, případně se objevil názor, že bohatí politici v jiné dimenzi myslí už dnes. 😁
Co myslíte Vy?

anonym

Vůbec se mi nechce přemýšlet nad tou nádhernou,zářivou budoucností,kdy se bude s dojetím a nostalgií vzpomínat na ty „Staré Zlaté Časy“ v r. 2010.
Je to fofr.

led

Ponáhľajte sa, podľa rozvoja vedy a techniky – dnes znamená včera

BIGFOOT

A myslíte si, že to dojde tak daleko?
Kdo stvořil tento svět?A kdo ho ukončí?
Není kam utéct před tím co se musí stát.
Nestačí bádat a fylozofovat je důležitý bejt na strané boha stvořitele.BIGFOOT