tasiri

Může dítě na Slovensko bez pasu?

Nejlepší odpověď
annas

I když otázka již na Odpovědích byla, okopírovala jsem Okamurovu odpověď z Lidových novin.

Občan ČR může cestovat na Slovensko na základě platného cestovního pasu nebo platného občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Slovenska.

Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. „Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem, pak doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče,“ uvádí Okamura.

Děti zapsané v platném cestovním pasu rodiče mohou s rodičem, v jehož pasu jsou zapsány, překročit hranice bez vlastního cestovního dokladu, přičemž dítě zapsané do pasu rodiče před 1. 9. 2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1. 3. 2008 může takto cestovat do 10 let věku.

Zdroj: http://cestova­ni.lidovky.cz/ak­tuality.asp?c=A100608_­110159_ln-cestovani_glu

Další odpovědi
WeeBear

Pokud máš dítě zapsané v pasu, nebo OP, tak by to jít mělo. Ale nejsem si naprosto jistá.