Luuu

Může darovat kostní dřeň člověk užívající marihuanu?

Tipuju, že určitě ne 😁
Doplňuji:
Bavila jsem se se známým a ten tvrdí, že se jedna o nitrožilní užívání drog, tedy – kouření se nepočítá … Tak nevím 🙂

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
arygnoc

Ne

užívanie vymenovaných návykových látok (v dotazníku, zaujímavé, že nikotín v nich nie je zaradený, tak ktovie, ako je to škodlivosťou fajčenia), medzi ktorými je marihuana, je konraindikácia nielen ku darcovstvu kostnej drene, ale i darcovstvu krvi.
Zapieranie (v dotazníku) čo i občasného užívania omamných látok za účelom stať sa darcom sa môže považovať za trestný čin všeobecného ohrozenia, v prípade nakazenia (napr .AIDS a vy ste zapreli promiskuitný spôsob života) i za trestný šírenia nákazlivých chorôb (úmyselný) [pre právnikov – nepoznám presné znenie názvov tých paragrafov a nechce sa mi to hľadať]
Doplňuji:
užívatelia drog, ktorí si aplikujú drogu injekčne sú vylúčení pre možnosť, že sú infikovaní nejakou chorobou (žltačka, HIV).
užívatelia drog, teda príjemcov látok uvedených na zozname v dotazníku (je tam i marihuana), sú vylúčení z dôvodu intoxikácie krvi.

Další odpovědi
marci1

Ne

Doplňuji:
http://www.kos­tnidren.cz/re­gistr/darci/vstup-kdo.php

Pájo

Ne

Reezo

Ano

teoreticky to možné je v případě, že by jsi byl jedinej, kdo by pro určitého člověka mohl darovat kostní dřeň. Jinak ne

ponovotny

arygnoc – žltačka- jsem do dneška neznal a moc se mi to slovo páčí