huxa

Může člověk „zhmotňovat“ energii?

Patří toto pouze do velmi ujetých sci-fi knih a nebo lze tyto jevy pozorovat, případně nejlépe předvést s jakýmkoliv tělem?
Samozřejmě, pokud budeme do energie zahrnovat i to, co se ve fyzice pod pojmem energie nepovažuje-světlo, teplo, apod.
Napadá mne například vzplanutí člověka či části člověka kvůli abnormálně rychle se pohybujícímu svalu, případně rovnou nadopováním svých buněk hormony (např. adrenalin), které následně zvýší svou teplotu a my si tak můžeme vytvořit např. hořící prst, samozřejmě, toto je blíže realitě, já se ptám spíše na něco méně destruktivního-třeba uvolňování této energie do vzduchu a tím vytváření „aury“ či ohnivých koulí 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Ad „zhmotňovat“ energii" – něco takového se, experimentálně, děje v urychlovačích (část energie se mění na hmotu)…
Ad ´zbytek´ – ne, nebo si to aspoň nedovedu představit, takže – podle mne ne…
😉

Další odpovědi
Löwe

Normální lidé bohužel ne, to umí jen Vlastík Plamínek a jemu podobní.

anonym

Ne ,nejde to…ale snad někdy v budoucnou,když tu nebudeme,tak se snad něco podaří…