Hnis17

Může člověk v životě jen hnít za živa?

V životě bych toho chtěl tolik, vím že mám přehnané ambice, ale jsem ochotný těmto cílům podřídit všechno, jenže když to zkrátka není možné, nezbývá tedy člověku nic než jen hnít za živa? Jak je třeba možné za 10 let vydělat 25 milionů korun, to je prostě nemožné ať jste snaživý a šikovní jak chcete.. :(

Odpovědi
Zvidatel

Vydělat 25 milionů za 10 let je nemožné? :D A tomu říkáš velké ambice…
I za mnohem menší dobu někteří vydělali mnohonásobně vyšší sumy a to mnozí začínali doslova od nuly, třeba někde v garáži, u sebe doma nebo v pronajímané kanceláři.
Jestli myslíš vydělat jako obyčejnou prací řadového zaměstnance — tak to máš pravdu.
Člověk dostane to, o co se snaží – podle toho, jak moc se snaží.

Kelt

Podívej se na 100 nejbohatších Čechů, nebo obecně nejbohatších lidí. Máš plán? Tak si ho udělej, řekni si, jak dlouho ti to bude trvat a pak sbírej ovoce. Udělej si plán, načrtni si cestu, řekni si, co budeš potřebovat a jak to získat, dělej na tom a když se ti nebude dařit, tak to změň. Tak jednoduché. Máš neomezené možnosti a když si to připustíš a uvěříš, že můžeš dokázat všechno, co chceš, tak už je to sranda. Rady jsou v knihách Myšlením k bohatství a další.

RyuzakiKate

Tak zaber s chemií a nauč se vařit perník, pak to poleze :))

Hnis17

Kelt – tyto lidé mají kapitál, já žádný nemám, je mi 21 let a mám sotva 1 milion(zděděný byt, nějaký majetek, bitcoiny.) Nemám žádný kapitál. Nemám jak začít..

Zvidatel

Jde začít bez kapitálu – nebo s malým (našetřeným nebo půjčeným) kapitálem. Kapitál se rozmnožuje a zvětšuje. Je jisté, že ten kdo by neuměl zacházet s malým kapitálem (a rozmnožovat jej), tak by to nedokázal ani s větším kapitálem.
Plno i nejbohatších lidí historie i denška začínalo skoro s ničím. Když to vyjadřím v naší a dnešní měně, tak někteří začínali s pár tisíci nebo desetitisíci korunami. Umění podnikání je v tom, ten majetek (kapitál) rozmnožit.

Lgee

Půjčit si, je cesta do pekla, a například 200 tisíc není žádný kapitál. V Německu má dost lidí sanci, pokud je člověk skromný, není problém ušetřit při průměrné mzdě 650tis. Kč to už se dá, ale s těmi almuznami tady v ČR to nejde :D tak mu neraď blbosti.

Zvidatel

„Půjčit si je cesta do pekel…“ tak ty se jinak vyznáš a jinak tomu rozumíš. :'D
Jako fakt nechci být hnusný, ale asi ani nevíš, co kapitál je. ;) a nejen kvůli tomuhle, ale i kvůli typu tvých otázek.

Lgee

Kapitál je to s čím člověk začíná, začíná třeba s 200tis. Ale to je prostě strašně malo, na to něco udělat, za to si koupíš možná tak 100 kliknutí na reklamu.

Zvidatel

Kapitál rozhodně není jenom tohle.

Nechápu proč chceš poradit nebo dostávat odpovědi a zadáváš nějaké otázky (i pod jinými účty, jako tady), když už máš stejně utvořené vlastní a konečné názory podpořené ještě k tomu neznalostí daného tématu… Když už o tom všechno víš a „chceš poradit a znát názor ostatních.“ Pak už je zbytečné se ptát a dostávat nějaké odpovědi.

Zvidatel

A vždycky je jak začít, i když nemáš (doslova) nic a máš plno omezení ve tvém život. Chce to snahu a skutečné odhodlání.

Lgee

Kdyby se stačilo snažit, tak je bohatý každý..

Zvidatel

To je blbost. Opak je pravdou. Proto právě tolik lidí není bohatých nebo jakkoli jinak úspěšných, protože zcela otázku financí zanedbávají. Můžou se snažit v práci, možná se můžou snažit o jednorázové zvýšení mzdy, ALE téměř nikdo se nesnaží dovzdělat se, co se financí, ekonomiky příjmů a způsobu vydělávání týče, skoro nikdo se o bohatství nesnaží.
Ale možná jsou ještě horší ti, kteří často říkají, jak moc se snaží, co vše dělají, co už se naučili a ještě si myslí, že se v tom orientují… a přitom dělají naprosté minimum a vkastně nedělají prakticky nic – jen si to myslí – nalhávají si to.

Není to žádná věda. Stačí se věnovat tomu, v čem chceme uspět a hledat cesty. Není jistější cesta, jak se stát úspěšný než se cvičit v tom, v čem úspěšní být chceme. Vlastně ani žádná jiná možnost, jak uspět, není. To je celé „tajemství“ úspěchu.
Naprosto všechno ostatní jsou jen výmluvy, litování, hořekování a jiná negativita. Prostě plané kecy.
Výsledky jsou úměrné tomu, jak moc se snažíme a usilujeme o to, co chceme (co vše proto děláme a co jsme ochotní pidstoupit). Tím rychlejší a větší ty výsledky mohou být = to dosažení cíle.
Plno lidí mám ovšem jen řeči, co se jejich cílů (ve skutečnosti jen snů) týče – jen o nich mluví, často o nich přemýšli, ale nic pro ně ve skutečnosti nedělají. Nedělají nic anebo téměř nic. A myslí si, že to málo, co dělají, stačí. Nejsou odhodlaní ani vytrvalí.

Lgee

Tak vždy když se určitá část lidí snaží, tak někomu to vyjde, ale třeba jednomu z tisíce.

Zvidatel

To taky není pravda. Kdo se snaží a vytrvá tak NAKONEC uspěje. Chytám je zkrtáka v tom vytrvat, dokud člověk neuspěje. Neuspěje jen ten, kdo to vzdá. Pokud by podle nějaké divné statistiky uspěl v něčem jen jeden z tisíce, tak proto, že se tamti nesnažili a hlavně nebyli dostatečně vytrvalí.
Nesnaží se skoro nikdo (o to, co by ve skutečnosti chtěli) a zbytek, co se snaží, se snaží jen trošičku, nedostatečně a je jasné, že neuspějí. A ten naprostý malý zbytek, co se doopravdy, skutečně snaží, je odhodlaný a vytrvalý, tak to jsou ti úspěšní.
Ti, co se snaží jen trochu, dělají skoro minimum, tak si myslí, že dostanou všechno lehce nebo že to bude snadné. A při prvním neúspěchu to hned vzdávají. A ten první (a jediný) neúspěch byl prakticky nevyhnutelný, protože se o uspění ani pořádně nesnažili. Někteří se moc nesnaží, ale taky v to, co plno lidí dělá ani ve skutečnosti nevěří – že to má smysl, že by mohli uspět. A teď je na tuty jasné, že neuspějí. Ani nemůžou, když v to nevěří.
Lidi si myslí, že mají cíle, ale přitom mají velmi často jen sny – žádné plány, žádná nebo minimální víra na úspěch, žádná nebo malá akce.
Kdo chce v něčem nějak uspět, musí to skutečně chtít. A pokud jde o fakt velké sny, platí, jak se říká, že člověk musí chtít uspět tak moc, jako chce dýchat/žít. A podle toho bude vypadat jeho činorodost a podle ní zase výsledky.

„Zasej čin, sklidíš zvyk. Zasej zvyk, sklidíš charakter. Zasej charakter, sklidíš osud.” Povaha člověka je jeho osudem. Tohle a podobné parafráze byly známy snad v celém starověku.
Odhodlání, tvrdá prcáe, vytrvalost, návyky a charakter člověka (se vším, co to obnáší – disciplína, návaky, schopnosti – protože to je hlavně to, co tvoří charakter člvoěka), tohle je jediný pravý „recept“ na úspěch.

A pokud máš ty sám nějaké větší sny, tak s tímhle myšlením máš jistotu, že se ti nikdy nesplní. Protože vše je to o přístupu člověka. Ale říkej si to dál a věř tomu, čemu chceš, je to tvůj život. Ale taky podle toho bude vypadat. Podle tvého smýšlení, víry a toho co budeš dělat.

Hnis17

Já se třeba učím momentálně programovat, ale platy u IT stejně nejsou nad 100tis.

Hnis17

Zvidatel – ale nejde to pro bezvýznamného člověka. Ty ambice nejsou jen ty peníze .. ale bez peněz se pro svůj další cíl neobejdu..

Zvidatel

To je dobře, ale není to nijak nemožné se k těm penězům dopracovat – i během kratší doby než deseti let. Bezvýznamný není nikdo, každý je tím, co dělá, o co se snaží a co si o sobě myslí.
Já máím třeba taky od přírody velkou ctižádost a chci mnohem víc než ty – a to jen teď do začátku, protože jak píšeš ty, bez té částky by se ty další cíle jen těžko později uskutečnily. :)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. A kdo skutečně chce, tak způsob si už najde.
A jak řekl Disraeli: „Tajemstvím úspěchu je účelná vytrvalost.” Tzn, že musíme zkártka vytvat dokud nedojdeme toho cíle – může (ale i nemusí) tam být i několik něúspěchů, ale kdo vytrvá, tak nakonec uspěje.