dust8

Může člověk s boreliózou nakazit zdravé klíště, které se na něj přisaje?

Klíště by možná podivením pošlo, protože je zvyklé na opačnou situaci?

Odpovědi
mosoj

Ne. Člověk je konečným hostitelem a dál nákazu nepřenáší. Ono to s tou boreliózou a klíšťaty není tak jednoduché.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-borelioza-prenosna-z-cloveka-na-cloveka-sliny-sex-atd

Dochy

Věřil bych tomu že ano. Ale to klíště pravděpodobně neonemocní, jen získá infekci kterou pak může přenášet na další lidi či zvířata.