dust8

Může člověk dostat při hraní páky kýlu?

Odpovědi
Drap

Myslím, že riziko je téměř nulové. Mylně přežívá ve společnost názor, že kýla musí být vždy z nějaké námahy. To je ale omyl, kýla se může projevit i v případě že budeme ležet.

pan Straka

Ano, může. Pokud zatne ten správný (špatný) sval ve správnou (špatnou) chvíli, pak se střevo dostane tam, kam (ne)potřebovalo a je vymalováno. Já si třeba tříselnou kýlu způsobil v rámci běžné chřipky kašláním :)