paul1

Může být Noemova archa podobenstvím pro kosmickou loď k opuštění planety?

Asi je to jen krkolomná úvaha, ale napadlo mne to při sledování jednoho tv programu o historii vesmíru

Nejlepší odpověď
Kepler

Dalo by se to tak brát. Takový jednoduchý model pro osídlení jiných světů. Dřív, nebo později k tomu musí dojít, pokud ovšem do doby lidstvo přežije a dospěje k dostatečné technické vyspělosti.

Další odpovědi
Drap

Proč ne, jisté podobenství tam je.

kelley

Nejsi první, koho něco podobného napadlo 🙂 https://www.csfd­.cz/film/92231-svet-zitrka/komentare/

dubraro

Může. Ani ne tak k opuštění planety, jako k osídlení nějaké jiné.
Jinak ta loď připomínala spíše ponorku.

EKSOT123

V bibli je víc věcí, které mají současně předobrazný charakter. Tedy to, co se stalo je proroctvím, názornou demonstrací toho, co se má stát (Ábelova oběť, Jonáš 3 dny v břiše velryby, Melchisedek, Gedeon nebo Judit, Pascha,…) Samozřejmě, když člověk chce najít podobu, tak ji najde skoro u všeho, a je třeba soudnosti, jestli se jedná o důležitý a pravděpodobný předobraz, skutečné proroctví, nebo jde jen o takové nenápadné přirovnání. Noemova archa bývá většinou brána jako předobraz církve, viz např. zde: http://www.am­bon.or.cz/ambon­.pl?thread=1010&
Ale možných podob je víc a ta kosmická verze je pěkná, i když se mi moc nezdá. Kdo ví… :D :D