jirka F

Může být had rád, když ho někdo zachrání před úrazem?

Třeba taková zmije obecná?

Odpovědi
elkon

Co je to za hloupost, jak to chceš zjistit?

Drap

Jak se to pozná, jestli je had rád?

Ametyst

Určitě. Každy živočich má přece pud sebezáchovy.
Včera jsem zachránila slepýše, kterého chtěl zakousnout pes.

zjentek

Had pozná/vycítí skutečný úmysl člověka a podle toho se k němu zachová. Děkuju.

Filip84

To je zase kvalitní píčovina, ty vole! 👌😎

Ale blbá otázka to není, to zas jako vysloveně ne, akorát si, čistě, nejsem jistý, jestli jsi se už na to neptal, jako. 👆😈😈😈

To je právě to, co (nejen Tobě) tady pořád vysvětluju:

  1. zvíře nežije ve strachu z minulosti, a proto ve strachu z budoucnosti. Žije teď a tady. Takže, co já vím, když se pes chytne do pasti, a Ty mu pomůžeš, tak bude vděčný. Protože byl, on teda neví, že byl chycen do pasti, leda by to byl pes vysokoškolák – víš co 🤓, v nějakém problému, a Tys mu pomoh. Ano, ale pes, i třeba nějak zdivočelý (v „Rusku“, jo, třeba, tam jich je!), je pořád tisíce let domestikované zvíře. Vděčné Ti bude i divoké zvíře, ale uteče, logicky.
  2. no ano, pes, nebo dejme tomu kočka, nebo třeba hyena. Ale ještěrka, nebo pan Syčák, fakt jako ne. Jak si myslíš, že má takový pan Syčák velký mozek? Had je docela blbý.
  3. to nebezpečí, z kterého mu pomůžeš, musí být, protože to, že Ty se domníváš, že zvířeti hrozí bezprostřední nebezpečí, a dejme tomu, třeba i hrozí, tak to víš / vidíš Ty, to zvíře to neví. Pochop, pan Syčák není pacient s hlavou, ani had melancholik: kdyby věděl, že mu hrozí na silnici nebezpečí smrti, tak tam nebude ležet. Můžeš dát podnět, na ministerium dopravy, aby byly černé cesty v přírodě opatřovány co pár metrů výstražnou ceduličkou „Ministr zdravotnictví varuje: vyhřívání se na asfaltu vážně škodí vám i hadům ve vašem okolí!“, ovšem nevím, jak chceš hada naučit číst. Víš co, hada nevychováš, a když z něj uděláš lustr, tak sice hezky visí, ale nesvítí. 🤷‍♀️
  4. oproti Tvým představám, zrovna zmije není nebezpečná, není útočný had, nekousne Tě jenom tak. Ne. Pokud dojde k tomu, že zmije kousne člověka, tak na ní ten člověk šlápl, to je jedna možnost, no a nebo je to zmije jihočeská matka, no a Tys se jí přiblížil někde blízko pelechu, kde má fakany. Jasně, většinou lidi nešlapou na zmiji s oumyslem šlápnout na zmiji, stejně tak nechodí úmyslně zmiji „do ložnice“. Ale to zvíře takhle neuvažuje. Cítí se ohroženo – koná. Takže, jestli fotr vzal pana Syčáka opatrně, tak není důvod, aby ho kousl. Ale stejně bych to nedělal, had je opravdu docela blbý, stačí že uvidí (on vidí tak jako jinak, on nemá tak detailní vidění, aby třeba rozlišil tvýho fotra od medvěda) „horu“ a ucítí člověčinu a může kousnout. No, tak by byl fotr kousnutý, no. Co ho nezabije, to ho posílí: by mu dali injekci, v nemocnici a příště by si, frajer, dával většího majzla! 👆😎

Filip84

Jenom, prosím Tě, kdybys si chtěl vzít nového kamaráda domů na návštěvu, neber ho do Regiošuku, jo? A ne, ani chauffeur autobusu nebude chtít se seznámit s Tvým novým přítelem – panem Syčákem, ano? Nevozí se hadi Regiošukem, ani MHD. 🤓👆😈

jirka F

Odpověď: No třeba že vás neuštkne když ho drží člověk v ruce.