Pavel626

Může být elektrický bojler na nezateplené půdě?

Potřebuju v uvolnit místo v minikoupelně, tak by jsem chtěl umístit bojler na nezateplenou půdu.

Dík.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud půda nepromrzá, tak ano. Znamenalo by to ale dotáhnou vodovodní trubky i na tu půdu. Dokonce by to šlo i při zamrzající půdě, ale předpoklad je, aby byl pravidelný odběr vody, nebo měl nějakou cirkulaci. O bojler samotný ani tak nejde, je dobře izolovaný, jako spíš o ty trubky, které zamrzají velice snadno. Také bys musel v zimě počítat s vyšší spotřebou elektřiny, protože tak dokonalou izolaci zase ten bojler nemá. Na druhé straně v létě bys měl vlažnou vodu i bez elektřiny, páč tehdy bývá na húře hic.

Další odpovědi
Alesh

tak zamrzne ti jenom jednou… pak už to bude bývalý bojler

Edison

Samozřejmě, že může. Nic to nezakazuje. Jen bych byl opatrný s připojením. Požární rizika, riziko mrazu a podobně.

elkon

Vše dobře tepelně zaizolovat (trubky i bojler). Bojler bych obložil polystyrenem. V podstatě bych ho uložil do polystyrenové bedny. Stačit by měl polystyren 8cm.

cukrar

Musíte ho izolovat proti chladu. Jinak nikoliv.