Avatar uživatele
xiperio

Může být detektiv nařčen za stalking?

Pokud najatý detektiv někoho sleduje, sbírá o něm info, fotí atd., může být trestně stíhán za stalking?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Daidal před 1010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Daidal

Popravdě těžko říct, osobně nevím. Ale řekl bych, že odpovědný je spíš ten, kdo mu zaplatil (ale není i ten detektiv spluviník/spo­lupachatel nebo přímo vykonavatel?).
Asi jako u hackera. Pokud bude hackovat nějaké osobní údaje ze svého popudu, tak je odpovědný. Pokud je to ale jeho práce a někdo mu za to zaplatí, tak je odpovědný plátce… i když teď mě tak napadlo, že je to vlastně asi blbost, protože taková „práce“ není úplně prací a asi se to nesmí ani tak ani tak.. pokud nemá nějaké speciální povolení/oprávnění a nepracuje třeba pro vládu. Ale detektiv to má jako oficiální práci a tam asi budou pravidla.

Pdole mě jsou tam nějaké mantinely, co se smí a co ne. A za nějakou hranici ten detektiv asi nesmí. Ale myslím, že sběr soukromých informací bez souhlasu a sledování asi není právně v pořádku, i když je povoláním detektiv.
No, v tomhle asi neporadím. Ale zajímalo by mě jak to je. Asi záleží, co je náplní jeho práce a co všechno smí děšlat (jaká jsou jeho práva/oprávnění a možnosti – ale ty já neznám).

Upravil/a: Daidal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Dělá svoji práci. A vůči dané osobě většinou pracuje tak, že o něm ani neví. Navíc, detektiva nemůže dělat kdejaký trouba, ale musí mít k tomu licenci.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
plebs

Když to bude Mařka ze Lhoty tak nikoliv, když to bude lepšo madam tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Samozřejmě. Může například stalkovat jinou osobu, než jakou profesionálně sleduje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

Ale to může říct každý, že dělá svoji práci, když na to přijde.

před 1010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

To je hloupost, každý není detektiv s licencí.

před 1010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Nebo třeba jsou advokáti (vidíme to ve filmech) mají různé asistenty, kteří jim pomáhají získávat další důkazy protistrany. Příklad: Všimnu si, že za mnou celý den po městě chodí nějaký chlap. Nic neudělám a nahlásím ho Policii. On řekne, že je pomocník (student) advokátního čekatele a dělá svou práci. Já Policii budu tvrdit, že mě to obtěžuje. Vůbec nemám šajnu, kdo je v právu.

před 1009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek