JájsemRaibek

Musím zaplatit autorské poplatky za veřejnou produkci?

V případě, že si pozvu třeba Karla Gotta a ten bude zpívat pouze své písně.

Nejlepší odpověď
ivzez

Karel Gott nemá pokud vím žádnou svou píseň, je jenom interpretem.
Autorská práva k písním, které zpívá, patří skladatelům a textařům.

Něco jiného by mohl být některý písničkář, který zpívá pouze
vlastní věci a nenechává se zastupovat žádnou organizací.

Další odpovědi
Hlada

Pokud bude někdo veřejně produkovat své písně, tak nebude nikdo nikomu nic platit.
S příkladem Karla Gotta si nejsem jistý, jestli má nějaké vlastní skladby, ke kterým by se navztahovala práva jiných autorů.

Drap

Může ke zaplatit i on, záleží na uzavřené smlouvě. I když bude Karel zpívat své písně, tak hudba jeho neni.

hapiky

Ano musíš, OSA je celosvětová

mosoj

V případě že budeš hudbu presentovat v otevřené společnosti, měl by jsi platit i za produkci z nosičů. Na př. Obecní či Městské úřady, pokud hrají hudbu na př. ve svém rozhlase, musí za produkci platit!

Mc Merkurion

… když ti bude zpívat do ouška, nebude to veřejná produkce …