Piitrs

Jak je prosím s autorskými poplatky?

Jako sbor dobrovolných hasičů budeme pořádat akci (Babetiáda – vyjížďka babet), budeme mít moderátora, který bude akci komentovat a občas pustíme při akci pár písniček a večer bychom si pustili nějaké písničky k poslechu. Vstupné žádné vybírat nebudeme. Musí se platit autorské poplatky? Někdo říká, že ano, někdo zase říká, že když se neplatí vstupné, tak se platit nemusí. Na stránkách OSA to nemůžu nikde najít, jak to přesně je.

Ještě nás napadlo, že by večerní poslech byl jako soukromá akce v uzavřené společnosti a ostatní veřjnost k nám nepatří.

Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
arygnoc

jistě.
OSA si vás najde.

my tak jednou bubnovali s požtiženýma dětmi na kopečku při ohni, a museli jsme zaplatit OSA zaplatit poplatek za veřejnou produkci (nakonec to zaplatila obec, ale i tak to je absurdní, jednalo sa o benefici).

Další odpovědi
ARIS

Koukni na:
http://www.sku­pinainvaze.es­tranky.cz/clan­ky/ohlasovaci-povinnost-na-osa.html

http://www.ko­marnicky.cz/pro-poradatele-_-download?mobile=1

Je tam mimo jiné informace: Hudební produkce, u kterých není vybíráno vůbec vybíráno vstupné a nebo je vstupné nižší než 30,–Kč, vyjma hudebních produkcí splňujících charakter podle
odstavce b) bude postupováno následovně:
V případě, že provozovatel nebo jiný zprostředkovatel takovéto akce poskytne kalkulaci věcných nákladů spojených se zajištěním takovéto
produkce, bude autorská odměna stanovena ve výši 7% z předložených nákladů, minimálně však ve výši odpovídající sazbě autorské odměny při
vstupném ve výši do 30,–Kč uvedené v čl. II..
V případě, že provozovatel nebo jiný zprostředkovatel takovéto akce neposkytne kalkulaci věcných nákladů spojených se zajištěním takovéto
produkce, bude autorská odměna stanovena ve výši odpovídající sazbě autorské odměny při vstupném ve výši 31,–Kč uvedené v čl.II..

  1. Hudební produkce, na které je vybíráno vstupné dobrovolné či libovolné, se považují za produkce se vstupným 30,–Kč, vyjma hudebních produkcí splňujících

charakter podle odstavce b).