Michaela123

Musím si do Chorvatska pořídit PAS ?… nebo mi stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ ?…Děkuji předem za odpovědi.. =D*

Nejlepší odpověď
Nozdrolomo

Od května 2004 rozhodnutím Vlády CHR je umožněno českým občanům vstupovat na území Chorvatska i na občanský průkaz (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou).

Občané České republiky nepotřebují při turistických cestách do Chorvatska vízum, pokud doba jejich pobytu nepřekročí 90 dnů. Přijíždějí-li s cestovním pasem, chorvatské orgány požadují, aby jeho platnost byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska.

Od května 2004 rozhodnutím Vlády CHR je umožněno českým občanům vstupovat na území Chorvatska i na občanský průkaz (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou).

Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. (Ministerstvo doporučuje, aby občan ČR mladší 15let, který cestuje společně s rodičem, byl vybaven svým vlastním cestovním dokladem, i když je zapsán v občanském průkaze).

Zdroj: www.mzv.cz/za­greb/cz/zpravy_a_u­dalosti/cesto­vani_do_chorvat­ska_s_obcanskym­.html

Další odpovědi
Deli

Chorvatsko není v EU, takže zatímco do Itálie můžete jet jen na OP, do Chorvatska musíte mít pas. A kontrolují, kontrolují…
(Letos jsme tam byli.)

Michal Kole

Stačí občanka, ale pas je vhodnější, kdyby jste si chtěl(a) udělat výlet i „vedle“ nebo pokud máte občanku starší a vypadáte jinak.