Wektor

Musím se zaregistrovat jako identifikovaná osoba?

Jsem student a OSVČ na vedlejší činnost (grafika), neplátce DPH.
Po dokončení práce u jednoho českého klienta mi bylo nabídnuta možnost platby „na ruku“, nebo fakturou. Chtěl jsem být poctivý a zvolil fakturu, bylo mi však dáno německé DIČ. Osobně mě nenapadlo, že se tam nějak řeší DPH a vyfakturoval jsem Německou firmu (cca 4000 Kč). Později mě napadlo si to zkontrolovat a zjistil jsem, že v případech poskytnutí služby do jiné země v rámci EU se jako neplátce DPH musím přihlásit jako Identifikovaná o­soba.

Stručně: Vyfakturoval jsem německou firmu na cca 4000 Kč. Nemám v plánu dále fakturovat do zahraničí a ani nikdy jindy jsem nefakturoval. Musím se zpětně přihlásit jako Identifikovaná o­soba?

Řeší to FÚ vůbec u takto malých částek? Co mám dělat?
Děkuji

Odpovědi
elkon

Přesnou odpověď dostaneš zde: https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/kon­takty

Pepa25

Ano, ale jak moc to řeší FÚ nevím. Registrace a případné zrušení registrace by ale neměl být zásadní problém.
Informace jste si už asi hledat, relevantní jsou např.
https://www.jak­podnikat.cz/i­dentifikovana-osoba-k-dph.php
https://www.pru­vodcepodnikanim­.cz/clanek/iden­tifikovana-osoba/
A výklad finanční správy k pojmu zde: https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/me­zinarodni-spoluprace/me­zinarodni-spoluprace-a-dph/informace-pro-platce-dph-k-vybranym-ustanovenim-zakona

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: (christharmonyloanfund@gmail.com)

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: (christharmonyloanfund@gmail.com)